Muffiny

Úžasné muffiny

Potrebujeme :

200 g hladkej múky

100 g krupice

2 Kl prášku do pečiva

1/2 balenia vanilínového cukru

1 vajce

120 g mlieka

120 g oleja

1 balenie čokolády

Príprava :

Zmiešame si sypké suroviny: múku(preosiatu), cukor, 2 kl prášku do pečiva, 1/2 balenia vanilkového cukru. Zvlášť vymiešame mlieko s vajíčkom a primiešame do sypkej zmesi. Vždy som miešala iba ručne, ale v tomto recepte sa používa mixér. Po 2-3 minútach "mixovania":-) "vmixujeme" aj olej. Cesto má tuhšiu konzistenciu. Naplníme ním košíčky asi do polovice a povtláčame nakrájanú čokoládu. Pečieme pri 200 °C 15 - 20 min.
Konečne vláčne muffiny - obrázok 1
..a tu už sú muffinky nachystané na zajtra pre starkovcov:)
Konečne vláčne muffiny - obrázok 2

 

 

Čokoládové muffiny

 

Potrebujeme :

250g hladká múka

2 ČL prášok do pečiva

½ ČL jedlá sóda

175g cukor

2 PL kakao

250 ml mlieko

90 ml olej

1 vajce

1 vanilkový cukor ( ja som použila domáci vanilkový cukor )

Podľa chuti oriešky, sekaná čokoláda, sušené alebo čerstvé kúsky ovocia

 

 

Postup :

Postup je veľmi jednoduchý a rýchly. Základom akýchkoľvek dokonalých maffinov je, že do jednej misky si vymiešame všetky suché prísady, a do druhej všetky mokré prísady.

Následne premiešane tekuté prísady vylejeme do suchých prísad, a zľahka premiešame. Nemiešame ale dlho! Tie najnadýchanejšie muffinky sú vždy so žmolkovitého cesta! ;) v tomto štádiu môžete pridať do cesta kúsky čokolády, orieškov, kandizovaného ovocia, alebo iných pamlskov.

 

hotové cesto plníme do košíčkov alebo  rovno do vymasteného plechu na muffiny. Ako je vidno, mne košíčky došli :), takže druhá várka šla rovno do plechu. Do jedného košíčka dáme jeden až jeden a pol lyžice cesta, pri pečení cesto dosť vybehne. Z tejto dávky vyjde 24 kusov.

 

Ja som na vrch nasypala ešte trochu čokoládových lupienkov. Pečieme na 180°C pri teplovzdušnej rúre alebo na 200°C pri klasickej rúre 20 min.